Jakub Błaszczykowski & Małgorzata Domagalik – Kuba

,,Obarczony ciężarem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada o sobie, trudnym dzieciństwie i mozolnym pokonywaniu demonów przeszłości.”

Autobiografia Jakuba Błaszczykowskiego to poruszająca i wzruszająca lektura. Książka pisana z rozmachem, opowiada o życiu piłkarza, którego nie oszczędzał los, ludzie również nie byli dla niego łaskawi, nazywając go ,,synem mordercy”. Biografia zawiera wywiady Kuby z Małgorzatą Domagalik, a także osobiste wspomnienia jego rodziny, piłkarzy i znajomych.
Jakub Błaszczykowski – postać tak ciekawa i ceniona, że doczekał się piosenek na swoją cześć (autorstwa niemieckiego rapera M.I.K.I). Nie wstydzi się Jezusa, uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych, choć on sam nie lubi się tym szczycić. Piłkarz, który mimo tego, że nawet w rewelacyjnej formie siedział na ławce, nie poddał się i cierpliwie czekał na swoją szansę. Gdyby jego życiem zainteresowali się filmowcy, z pewnością wyszła by z tego kasowa produkcja. To bardzo dobry człowiek, idealny przykład dla ludzi, którzy nie mogą znaleźć swojej drogi w życiu.
W książce znajdziemy raczej więcej historii z życia prywatnego Kuby, niż z piłkarskiej szatni. Nie poruszono tam niestety sporu Jakuba z Robertem Lewandowskim, ale zamiast tego w biografii znajdziemy dużo informacji o przyjaźni piłkarza z Jürgenem Kloppem, poznamy legendę o jego nadzwyczajnej sile i wzruszymy się czytając o wielkiej rodzinnej tragedii, która go dotknęła. Wiele osób zazdrości Kubie talentu, ale z pewnością nikt z nich nie zamienił by się z nim rolami, gdyby dowiedział się o jego dzieciństwie. Jakub Błaszczykowski to człowiek, który sam wypracował sobie każde swoje zwycięstwo i sympatie kibiców. W tej biografii wyzna, jak radzi sobie z ciężarem dzieciństwa, opowie o blaskach i cieniach piłkarskiego życia, oraz jak radzi sobie z mediami.

Książka pisana przez wiele lat, bardzo starannie i szczegółowo opowiada o życiu Jakuba Błaszczykowskiego. Pochwały należą się również Małgorzacie Domagalik, bez której ta książka nigdy by nie powstała.
Gorąco polecam tę pozycję nie tylko fanom piłki nożnej, ale także ludziom, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie. Będzie to dla nich doskonała inspiracja.

Ocena 9,5/10

p1030716

p1030717

p1030718

9 thoughts on “Jakub Błaszczykowski & Małgorzata Domagalik – Kuba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *